myyyyyyyaaaaa myyyyyyyaaaaa
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Paint costs $29.95 per gallon Nikki needs 12.25 yards project how much will need to spend on paint remembered you run to the nearest Penny

Respuesta :

pphreadpphread pphreadpphread
  • 25-10-2016
You can delete this as it is a duplicate. That said:
price * amount = cost
$25.95 * 12.25 = $317.89
Answer Link

Otras preguntas

Why would people risk their lives to stand up for the right to vote?
Which illnesses are caused by pathogens? Check all that apply. 1.migraines 2.Strep throat 3.athlete’s foot 4.common cold 5.mental illness
Why did germany accept the terms of the treaty of versailles even though it was outraged by uts terms?
How is 0.136 repeated written as a fraction in simplest form
Select the correct form for the verb asistir: Ellen attended a lecture last night. Elena _______ a una conferencia anoche. A. asiste B. asistiá
In the early 1700s scientists understood the composition of air.
what are the main ways in which animal cells are able to communicate with each other?
What are four main types of animal tissues. AConnective BMuscular CEpidermal DEpithelial ESupport FNervous
Identify the terrestrial planets the gaseous planets,the asteroid belt and kuiper belt
1. Use Euler's Formula to find the missing number. edges:49 Faces:21 Vertices:? A. 30 B. 32 C. 26 D. 28 2. What is the scale factor of a cube with a volume o