Ilovemathmathisfun
Ilovemathmathisfun Ilovemathmathisfun
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for 4$ What's the unit rate of juice boxes

Respuesta :

sn1
sn1 sn1
  • 25-10-2016
it's 50 cents per juice box.

Answer Link
BenCeladorLF
BenCeladorLF BenCeladorLF
  • 25-10-2016
If there's an Eight-pack box and only one box, that's 8 juice boxes, and if it was four dollars then 8 .-. 4 = 2, dollars per juice box
Answer Link

Otras preguntas

Many newborn babies have a mass between 2,500 grams and 4,000 grams. How many pounds does a 2,500-gram baby weigh, to the nearest tenth of a pound? [16 ounces =
Classify the following triangle check all that apply
Describe how your personal values relate to your heritage culture attitudes beliefs an behavior
Help me about this thanks​
Consider the linear expression. 32a - 1 - 4 1/3a + 7 - a (a) What are the like terms in the expression? (b) Simplify the linear expression.
a school has 1000 student 300 of them went to a feild trip whats the percent of the ones that didnt go
what is the growth or decay of y=900(1.27)^x​
a book has 598 pages. it is approximately 3cm thick. a bookshelf is 75 cm long and full of books. estimate the total number of pages in the books on the shelf​
Select "complete" if the sentence is complete or "fragment" if the sentence is a fragment. They've been playing good jazz for years. A complete B fragment
i changed my hair color do you like it?​