v3illaovmskinson v3illaovmskinson
  • 23-10-2016
  • Mathematics
contestada

A store sells 3 videotapes for $4.99. find the unit rate

Respuesta :

duhitzkimmie duhitzkimmie
  • 23-10-2016
1.66333333 because u divide 4.99 by 3 to get the value of one
Answer Link

Otras preguntas

11x equals 24 plus 8x
Use the term "concentration" in a sentence about liquids that conveys its meaning. (9 points)
why is seawater a mixture
What is the sume of the first 5 prime numbers? -18 -11 -17 -28
Which groups had religious freedom in colonial Pennsylvania
what number can be written as 40+5?
expanded form 476+358
Solve 5x3/4 as a mixed number, plz
Which is greater 10.2 or 10
What is 3 x 9/100 as a fraction