Seudónimo Seudónimo
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

if 1 case of 500 20oz. cups cost 48.38 how much does one cup cost (show all work)

Respuesta :

mumsy
mumsy mumsy
  • 24-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

if 500 cups costs 48.38

than one cup will cost

48.38/500=0.096 cents per cup

Answer Link

Otras preguntas

-2n-h(4rx-6s)-3rx+3s i need help doing this problem
the perimeter of a rectangle is 120 meters. If the length of the rectangle is 20 meters more than the width, what are the dimensions of the rectangle.
what are some examples of figurative language found in the book Divergent?
factor: 6x+36=  how do I solve this problem
Juan is thinking of two numbers. He says that 3 times the first number minus the second number is 118. In addition, two times the first number plus the second n
what are some examples of figurative language found in the book Divergent?
-2n-h(4rx-6s)-3rx+3s i need help doing this problem
the perimeter of a rectangle is 120 meters. If the length of the rectangle is 20 meters more than the width, what are the dimensions of the rectangle.
-2n-h(4rx-6s)-3rx+3s i need help doing this problem
factor: 6x+36=  how do I solve this problem