Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Respuesta :

angie57104 angie57104
  • 22-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2.80/8=.35 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

(02.02 LC) Which of the following rational numbers is equal to 4 point 7 with bar over 7? 43 over 9, 49 over 9, 35 over 9, 32 over 9
Which of these best describes Earth’s core? A. Most dense layer, consists of the outer and inner parts B. Thinnest under the oceans and thickest under cont
Which value can fill in the blank in the function f(x) = ___|x| to make its graph wider than that of tge parent function f(x) =|x|
which city lies at about the same latitude of Washington DC
Jays credit card had an apr of 16.53 all of last year and interest was compounded periodically throughout the year . Wich of these statements accurately describ
Wallerstein's research on individuals from divorced families suggest a sleeper effect in which
Which statement best describes the effects of glasnost and perestroika on Soviet life? They made life in the USSR much more restrictive and controlled than bef
The best estimate of 78.4 divided by 18
40 POINTS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! The goblins follow the group of dwarves out of the Misty Mountains, seeking revenge for the
in which stages of the life cycle do ticks pose the greatest tisk to humans