javinbarrera24 javinbarrera24
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

Five boxes of crackers cost $9. At this, how much do 20 boxes cost?

Respuesta :

leahleff leahleff
  • 21-12-2020
20 boxes would cost $45 at this rate
Answer Link
Angel8tor Angel8tor
  • 21-12-2020

Answer:

36$

Step-by-step explanation:

5x4=20   4x9=36  there for it's 36$

Answer Link

Otras preguntas

Please HELP ASAP!!!questions provided in the screenshot!! please answer them all!!​
What was Frederick Jackson Turner's view of the American frontier?
Hi can someone help me solve this :)
Cubes are three-dimensional square shapes that have equal sides. What is the density of a cube that has a mass of 12.6 g and a measured side length of 4.1 cm? (
Is Dave's conversation with Attorney Perry admissible? Why or why not? Discuss.
What do racial and ethnic relations in other countries look like? Share a recent example from a country to illustrate your analysis.
_______ tend to avoid opposite-sex touch, while _______ tend to avoid same-sex touch (comparatively).
What will be the output of the following code? let st=String from("hello"); println!("", st[..]); 1) hel 2) llo 3) he 4) hello
How do you treat neurogenic dysphasia?
Consider two distinguishable flowerbeds, with 20 flowers to be planted in them. Among these flowers, 11 are identical red roses, and 9 are identical yellow tuli