sagala
sagala sagala
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

blueberries cost $4.00 per pound
how many pounds of blueberries can you buy for $1.00

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 24-11-2020
1/4 = 0.25 pounds for $1.00
Answer Link
brittniedlg brittniedlg
  • 24-11-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

4.00 divided by 1.00 = 4

Answer Link

Otras preguntas

State Cross Elasticity of Demand?​
In order for a pet to lose weight in a healthy manner, a veterinarian suggested an overweight large-breed dog lose 2 pounds per week. If the expression x – 2y r
Which words does Giblin use to show his viewpoint?
How many 3/2 are in 5
Simplify the following expression: 8r + 12p - 7 - 3p
Management at work you are the proud owner of a small vintage clothing store. your store, fantastic 40s, specializes in clothing from the 1940s. you have four g
I don't understand how to do this!​
There is------ milk in the jug?​
Which viral life cycle can be triggered to enter into the other one? What triggers that process?
The midpoint of segment AB is (6,5). The coordinates of point A are (7.10). Find the coordinates of point B. A) (8,0) B) (5,0) 9 (8, 15) D) (-3,7) PLEASE ANSWER