nicolasnieminen
nicolasnieminen nicolasnieminen
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jenny bought 4 DVD's for $25.20. What was the unit rate?

Respuesta :

halynnmalone
halynnmalone halynnmalone
  • 23-11-2020

I think its 6.3........

Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-11-2020

Answer:

1 dvd for $6.30

Step-by-step explanation:

25.20/4

Answer Link

Otras preguntas

help me plz and explain how u got it
Jim needs to purchase 4.8 meters of duct tape for a project if each roll of tape contains 80 centimeters and cost $6 what is the cost of the duct tape that Cars
What were the positive and negative consequences of industrialization
help me with genetics I don't understand it and it's DUE TOMORROW
What does Lysander say has caused him to stop loving Hermia and begin loving Helena? Given what we have seen, how much should we believe him? What does Helena t
help with economics question thankss
Iba constructed a triangle ABC in her notebook. AB was 12 centimeters long. BC was 10 centimeters long. Select all measurements that could be the length of AC.
What substance prevents the escape of heat radiated from Earth's surface? A)carbon monoxide B)carbon dioxide C)ozone D)sulfur dioxide
why did fascism become popular in Europe after ww1
Congress supported President Nixon when he sent troops into Cambodia? TRUE FALSE