2214091 2214091
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

at the store you can get 15 cans of peaches for 3 dollars find the unit rate for 1

Respuesta :

FilteredScript
FilteredScript FilteredScript
  • 23-11-2020

You can get 5 cans per dollar

And is the same as saying 15 cans of peaches divided by 3 dollars

-- Actually i'm pretty confused about the question so i'll come back to this later

Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between preterite and imperfect and the past progressive and present progressive?
What is the difference between preterite and imperfect and the past progressive and present progressive?
Pyrenees mountains border Spain and this European country starts with F
Which statement illustrates the distributive property? Please help
Which statement illustrates the distributive property? Please help
Rio grande river separates what Texas city from Mexico starts with E
What is a major city in Alaska that starts with F
What is 36 percent as a decimal?
Which statement illustrates the distributive property? Please help
How do you think the world was created?