colonaaliyah2308 colonaaliyah2308
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

School lunch costs $1.25 per day. If there are 21 school days
this month, how much would it cost to eat at school all
month?. SHOW YOUR WORK., i need help asap

Respuesta :

LMI123
LMI123 LMI123
  • 23-11-2020

Answer:

$26.25

Step-by-step explanation:

1.25 per day

21 days

1.25 × 21 = 26.25

Answer Link
doeyounton418
doeyounton418 doeyounton418
  • 23-11-2020
It will cost you $26.25 dollar for 21 days.
Answer Link

Otras preguntas

Which expression is equivalent to x^6 y^8^3/x^y^2
2% of the student at hamlet middle school have red hair there are 700 student at hamilton middle school school
Nobody could understand what was wrong with Shireen. She was one of the happiest girls anybody ever knew. When Shireen stopped laughing, playing, and singing,
What kind of equation shows that y varies directly as x?
solving systems by elimination with multiplication: 8x+7y=20 and 4x-4y=-20
Complete the equation of the line through (-8,8) and (1,-10)
Select all that apply. Select the items that apply to calculating the Gross Domestic Product. A.) final goods and services B.) intermediate goods and service
The firebombing of Tokyo caused heavy damage to the city but
In "The Gettysburg Address," Abraham Lincoln asserts that the Civil War is a test of whether __________. the powers of state governments should supersede the po
During nuclear fusion on a protostar, ___ fuse to form helium atoms