edisonyagloa2006 edisonyagloa2006
  • 21-11-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 2 songs on I-Tunes for $ 2.58, or 3 songs for $ 3.87. Write an equation to show the relationship between the number of songs, s, and the total cost, c.

Respuesta :

cjward1929
cjward1929 cjward1929
  • 21-11-2020

Answer:

for the first pack, 1 Itune song would be 1.29 and for the other pack, for one Itune song would be 1.29 also, the relationship between these problem is that they are the same price for 1 song. The total cost for 1 is $1.29 hope this helps, have a great day! ツ

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Given f(x) = 6(1 - x), what is the value of f(-8)?
4. The Union Pacific moved west from Kansas City. a. O True b. O False
Joanne had $115 to spend at the mall. She spent 23% of that money on a shirt. Joanne spent___on that shirt. Explain! :3
PLEASE HELP, GIVING BRAINLIEST!!!! Triangle LMP ≅ triangle SMQ A. This is SAS B. This is SSS
PLS PLS PLS HELP WILL MARK BRAINLIEST In "St.Lucy's Home for Girls Raised By Wolves", has claudette fully adapted to human society by the end of the story?
If you work 52 weeks/year and 40 hours/week, how many hours would you work in one year? a. 1580 b. 1800 c. 2080 d. 2640 Please select the best answer from the c
Please answer dose not have to be a paragraph.
if you could start a business which type would you pick and why
Is the world wide enough? Can we have our own beliefs and values as well as allow others to have theirs?
(2x^4 + 4x^3-8) + (x^2- 2)​