kamilakakwkw kamilakakwkw
  • 25-10-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 scarves is $51.25. What is the unit price?

Respuesta :

jeslanivega66
jeslanivega66 jeslanivega66
  • 25-10-2020

Answer:

10.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-10-2020

Answer:

$10.25 because $51.25 divided by 5 equals $10.25 which is the unit price of each scarves.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

an expired asset is called
What is the area 12ft and 7ft and 3ft and 3ft and 12ft
John Chapter 9 verse 4​
aquadrilateral ABCD in which AB-12 cm, BC-9 cm, ZABC 13 The figure below no utid 80%ADC-42 and ACD-60 ca Find correct to I decimal places: (a) The length AC (b)
A family of functions is given graph all the given members of the families in the viewing rectangles indicated
Romeo and Juliet line 50 What is benolio saying
How many solutions does this equation have? 3 4 (3x+4)=x+2+ 1 8 x
Given X=19.1 , μ=24.7 , and σ=3.6 , indicate on the curve where the given X value would be.
Solve the inequality. 3plus 4xgreater than>2
provide a summary of Arrhenius, Bronsted-Loery and Lewis acid and base theories