clualile clualile
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 2 bags of rice cost 3 dollars what is the cost per bag of rice

Respuesta :

xdjady6
xdjady6 xdjady6
  • 24-10-2020

Answer:1.50$

Step-by-step explanation:1.50$ X 2 = 3.00$

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is true of horror films in recent decades - they are becoming less popular. they are becoming less realistic. they are becoming more expe
which of the following is not included in the study of economics?a)Scarce resources.b)Choice.c)What people should buy.d)Opportunity cost
Exercise 9 please !!!
Where is the best place to find an organization's contact information? A. A blog B. A directory C. A statistical source D. A dict
Some animals use magnetism withintheir bodies to help them a. reproduce. b. migrate. c. swim.
Atoms a. are extremely large. b. can be broken down. c. are extremely small.
Quais são as meninges que revestem o Sistema Neural Central? Determine a ordem delas no sentido de dentro para fora.
What is the importance of lead and what does it mean to write like a journalist
How do you write the equation in point slope form given slope=8, passing through (4,-1)?
how many times bigger is 1/4 from 1?