gdavil2949 gdavil2949
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

Michelle's teacher bought red and white paint for a class art project. She spent $33.87 on red paint and $36.41 on white paint. How much did the paint cost altogether?

Respuesta :

Wolfycat0427
Wolfycat0427 Wolfycat0427
  • 23-10-2020

Answer: $70.28

Step-by-step explanation:

its easy all you have to do is add both numbers ($33.87 and $36.41) together and get The answer ($70.28)

Answer Link

Otras preguntas

Find the length of y. Assume the triangles are similar.\ A. 3.6 B. 3.2 C. 3.9 D. 3.4
Research Report : Effects of the Corona-virus pandemic on students.[OPINION]"Traditional schools are better than online schools."Do you agree or disagree to thi
What did the South stand to gain as a result of the Compromise?
WILL MARK BRAINLIEST!! Multiply. −1/2⋅3/4 a)−2/3 b) −3/8 c) 3/8 d)2/3
if you add km/ hr with another km/ hr what will you get​
một hòn đá có khối lượng 5kg bay với vận tốc 72kg/h . động lượng của hòn đá là
Answer? Which one is it? 1 2 3 or 4
Graph the system of inequalities. Then state whether the situation is infeasible, has alternate optimal solutions, or is unbounded. (Assume that x>0 y>0
find the missing side of the triangle.​
talk about the conflict between me and mother