jmontelongo
jmontelongo jmontelongo
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

Jen bought 5 CDS for $57.50. What is the unit price?

Respuesta :

ijimmyjohn
ijimmyjohn ijimmyjohn
  • 22-10-2020

This is pretty explainable, simple division. 11.50.

Answer Link

Otras preguntas

why do many variations of the waltz exist today?
Which gas is a source of natural groundwater pollution?
what is the volume of a cube that measures 8 meters on each edge
Is molded bread a physical or chemical change?
How do you simplify 9/12
How does the volume of a prism change if each dimension of the present is doubled
Which gas is a source of natural groundwater pollution?
how do daughter cells get their dna
there are 77 students in the student council. the ratio of girls to boys is 7:4 how many girls are in the student council
which is larger, 65mph or 120kph? As a percentage, how much faster is one than the other?