camilasunna
camilasunna camilasunna
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

7
Raul went to the store and bought 2.5 pounds of chicken for $10.00. What was the
cost per pound of the chicken? Round your answer to the nearest cent, if necessary.
(5 Points)
*
A. $3.00
O B. $4.00
C. $0.56
D. $2.6

7 Raul went to the store and bought 25 pounds of chicken for 1000 What was the cost per pound of the chicken Round your answer to the nearest cent if necessary class=

Respuesta :

whitetwiggsowtcis whitetwiggsowtcis
  • 22-10-2020

the answer for this is A because I calculated it

Answer Link
flamingcobaltstaff flamingcobaltstaff
  • 22-10-2020

Answer:

4 dollars

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

HELP ASAP 10 POINTS what's the solution to the system of equations y = -1/3 x + 2 , y= x + 2
What is 2 divided by 5
In Florida, it is illegal to drive on the left side of the road for passing purposes when __________.'
The world's largest lakes are in: O Europe O South America O North America O Asia
Karen's penny bank is 3/4 full. After she removes 280 pennies, it is 1/2 full. How many pennies can Karen's bank hold? ​
There are 18 black and 12 navy socks in your drawer.
The Ramirez family drove 200 miles using 10 gallons of gas. They drove 280 miles using 14 gallons of gas. How many miles did they drive per gallon?
can someone answer this question​
Comment utiliser la fonction replay avec votre mag.
what are NFTs and why do people say they're bad