sc208089
sc208089 sc208089
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

Esosa pays $43.19 for 3.7 pounds of salmon. What is the price per pound of the salmon?

Respuesta :

26operna
26operna 26operna
  • 22-10-2020

Answer:

$11.67 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link
hundleyfive hundleyfive
  • 22-10-2020

Answer:

$11.67

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

HURRY HURRY !!! Why does Grendel fled from meadhall?
The use of implied powers by the federal government rests on which of the following
How do I know when I have a stress headache? What are the symptoms?
why are plant cell and animal cell difrent in shape?
Give 3 reasons why red blood cells are good at carrying oxygen
Why was Eli Whitney’s invention of the cotton gin so important to cotton farmers
What is difference between elimation and subtitution method ?
Could you have forgotten your sunglasses in the car?What is the sentence’s complete verb phrase?
Help!!!! Me please!!!!!! Help help help help help
Please help urgently