collettejoyfranke
collettejoyfranke collettejoyfranke
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Samantha bought a package of 6 pens for $4.32. How much would 2 pens cost. Write your answer in dollars and cents.

Respuesta :

harmonyanderson1 harmonyanderson1
  • 21-10-2020

Answer:

$1.44

Step-by-step explanation:

Answer Link
rodriguezyuridia350 rodriguezyuridia350
  • 21-10-2020

Answer:

$1.44

Step-by-step explanation:

Divide $4.32 by 6 and you get .72 multiply .72 by 2 and you get $1.44

Answer Link

Otras preguntas

1. The absolutely true diary of a part-time Indian What does Junior's dad say that makes him feel good about his decision to attend Reardan?
What is the measurement for a distance traveled in a certain a amount of time?
How do embargoes most negatively affect a domestic market?.
during a storm, a tree fell over into a river. use evidence to support your explanation of what happened to the tree?
Why do Rosencrantz and Guildenstern come to Elsinore
HELP The satellite image below shows three major rivers in the area of Charleston, South Carolina. These rivers are the Ashley River, the Cooper River, and the
What are the symptoms of poor blood circulation in the legs.
Another ASAP question! The radius of a circle is 1 1/2 ft. What is the circumference?
write any six cause to prove that our country Nepal is rich in natural resources but back in development​
What is the graph of the given function f(x)=3[x]+4