Seudónimo Seudónimo
  • 22-09-2016
  • Mathematics
contestada

A 12-pack of 8-ounce juice boxes cost $5.40 how much would an 18-ounce of juice boxes cost if it is a proportionate price??
A. $9.40 B. $8.10 C $3.60 D. $12.15

Respuesta :

xxRichie123
xxRichie123 xxRichie123
  • 09-12-2020

Answer: c

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In a sale, Ali buys a television for $195.80. The original price was $220. Calculate the percentage reduction on the original price.
someone please help please im begging someone help me ASAP!!! i’m struggling
Which of these tools can help women detect breast cancer? Select 2 A. Ovarian Biopsies B. Pap smears C. Clinical exams D. Self-exams
Two-fifths of one less than a number is less than three-fifths of one more than that number. What numbers are in the solution set of this problem? x less-than n
Help help help HELP AAAAA
Which sentence in this excerpt from Susan B. Anthony’s “On Women’s Right to Vote” reveals the purpose of the speech? Friends and fellow citizens: I stand before
Read the procedural text. What question will a reader who is unfamiliar with scientific equipment most likely ask? Albe Preparing a Wet-Mount Slide Purpose: to
A1=3 An=2(an-1+1) What's a2 a3 and a4
which country are you from? ​
Find the ratio in the simplest form 2/3 to 3/2