dynmar1731
dynmar1731 dynmar1731
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Blueberries cost $4.00 per pound.
How many pounds of blueberries can you buy for $13.00?

Respuesta :

Renee8696 Renee8696
  • 25-09-2020

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

13/4=3.25

Answer Link
mariekaolivia mariekaolivia
  • 25-09-2020

Answer:

3.25 i think hehe

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Jeans are on sale for 20% off the regular price. Which function would give you the total cost for purchasing a pair of jeans that costs x dollars? A. f(x)=0.2x
Which species would thrive if New York City were to be abandoned, according to Alan Weisman? A. American chestnuts and bonsai bushes B. Red deer and mustang hor
Callie spends $36 on fabric. Each yard costs $3. How much fabric does Callie buy?
Where does the Alaskan pipeline begin?
Select from the drop-down menu to correctly compare the numbers. [tex] \sqrt{85} [/tex] ??? 8.9860.. A. < B. > C. =
In what areas of England were most of the night fighter bases located ?
Please Help I will reward brainliest
The very first african american congresswoman from south served in congress from 1973 to 1979. What was her name?
What is “An Episode of War” by Stephen Crane primarily about? A. a doctor who saves a soldier’s arm B. a soldier who loses his arm C. a soldier who ratio
what are the key features of the Jewish law