bruhbruhbruhasimina bruhbruhbruhasimina
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Please help asap for math will give extra points on my next post

Please help asap for math will give extra points on my next post class=

Respuesta :

beaduckbro
beaduckbro beaduckbro
  • 25-09-2020

Answer:

d

Step-by-step explanation:

distribute the right side of the equation to get:

2x^2+8x-3x-12

Then, simply to get:

2x^2+5x-12

Answer Link

Otras preguntas

I need help with questions 1 and 2 ASAP
6. Which of the following is NOT true about raising capital? a. Start-up money is critical to a business. b. Capital may come from the owner's personal funds. c
5.2.5 quiz: the race for presidency
The price for 7 lb of potatoes is $5 what is the price per pound.​
Mr. Ramsey's science students are going on a field trip. He teaches 116 students. They will be nding in vans that seal 18 students. Hou marry vans are needed to
L'architecte___________beaucoup. parle dessine écrit mange
Suppose you invest $1600 at an annual interest rate of 4.6% compounded annually. write a function to represent the total earnings E(t) as a function of time in
¿Cuál de las siguientes afirmaciones es una opinión?A. Es posible que las autoridades tomen conciencia de que no deberian limitar su recolección a los de proced
14. What did the Cuban missile crisis result in?
Why has South America been known for its political instability?