hey14291 hey14291
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Please answer.
Need now

Please answer Need now class=

Respuesta :

heavenleecintron
heavenleecintron heavenleecintron
  • 25-09-2020

Answer: C) A 10 ounce box costs $2.19

Step-by-step explanation:

Plug 10 into the x and solve

0.10x + 1.19

0.10(10) + 1.19

0.10 x 10 = 1

1 + 1.19 = 2.19

Answer Link

Otras preguntas

Is the following statement True or False? Leslie Marmon Silko’s story “Lullaby” includes the theme of death and loss.
What does the frequency of a wave represent? A. the distance between two consecutive crests B. the number of wave cycles that pass through a specific point wi
How would Sally’s digestive function most likely be affected by the antibiotics
Could someone explain/answer these?
Write 2 3/4% as a completely reduced fraction
In "Self-Reliance" what does Thoreau believe hinders the development of a person? self-development modern society conformity to society governmental control
How many times is 42 going to 5647
collin also got a total score out of 45 out of 50 in the test. what is the percentage accuracy with his scores
what percent of 25 is 20
Best reason to obtain and record an accurate set of vital signs