gabriel3689 gabriel3689
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

Cantaloupes are on sale at four different grocery stores. Which store offers
the lowest unit rate for cantaloupes, in dollars per pound?
$4.50
• Fresh Farm:
5 pounds
$
• Fruit Garden:
1
3
pound
$4.00
• Mother Nature:
5 pounds
• Country Market: $0.85/pound

Respuesta :

nataliebrooke07 nataliebrooke07
  • 06-10-2020

Answer:

fruit garden

Step-by-step explanation:Its 60 Cents- answer came from Apex

Answer Link

Otras preguntas

15 - (-8) answer if you could please and thank you
Explain all the generation of a computer,​
(1-cosx)(1+1/cosx)= sinx tanx
Explain how the winter climate of the northern mountains makes it a difficult area in which to live
What is the equation of the line?
What is the RANGE of this graph
Definicion de leyenda
16. An empty jar has a volume of 8x^2 + 2x - 4 cubic inches. Josh pours 4x^2 – 3x +2 cubic inches of water into the jar. How many more cubic inches of water cou
question 9 Multiple Cholco Worth 1 points) (01.03 MC) Leo la lectura y escoge la mejor respuesta. Road and select the best answer. El sistema de atención médica
Define the following in your own words. Please do not copy and paste of the internet. Thank you in advance Perpendicular bisector Cylinder Plane Regular Polygon