kaitlyn029 kaitlyn029
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

If a package of hot dogs cost 2.98 and a package of hot dog buns cost 2.16 what was the total expense?

Respuesta :

norahlaurent05 norahlaurent05
  • 24-09-2020

Answer:

5.14$

Step-by-step explanation:

2.98$ +2.16$ = 5.14$

Answer Link

Otras preguntas

Which behavior of light makes it possible for you to see a spectrum of colors in a spray of water on a sunny day? diffusion
What are characteristics of baroque architecture?
Identify the predicate among the choices below: A. The monster cage in my room B. My hockey sock C. Henrietta the dog sitter D. lived behind the gas station
A pitcher contains 40 fluid ounces of iced tea. Shelby pours 3 cups of iced tea. How many pints of iced tea are left in the pitcher? show your work.
Which of these choices was the first permanent English colony in the Americas? New Orleans New Amsterdam Boston Jamestown
Which type of sentence is this and what punctuation should it have? The bus stop is two blocks from our house A. interrogative, period B. declarative, period
What is if g(x,y,z) = x + y and S is the first octant portion of the plane 2x + 3y + z = 6 ?
To build his empire, Alexander the Great primarily relied on
How old was Ronald regan when he died and also how old was his wife when she died??????
Researchers have now been able to cool substances to absolute zero. a. True b. False