jadbak9982
jadbak9982
24-09-2020
Mathematics
contestada
3 gallon of milk at $3.69 per gallon
Respuesta :
laylamacb
laylamacb
24-09-2020
11.07 just do 4.69x 3
Answer Link
annmck0616
annmck0616
24-09-2020
11.07 you have to multiple because it said per.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 55+ )
Otras preguntas
If (-3, y) lies on the graph of y = (1/2)x, then y =
how to undo the operation and explain why it works a. adding 28 b. dividing by 17
Need help solving this proportion....x\4 = 5\7
I have this sentence that I have to rewrite using a possessive nounThe swimming pool at the athletic center. Please help
How can you find the net force if two forces act in opposite direction?
A rectangle is 5 units long. The rectangle is also 3 units wide. What is its perimeter?
A drawing of a surfboard in a catalog shows it's length as 8 4/9 inches. Find the actual length of the surfboard if 1/2 inch length on the drawing corresponds t
How did its first pharaoh unify Egypt
How did its first pharaoh unify Egypt
What are the prime numbers of numbers 1-49?