Seudónimo Seudónimo
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Oranges are $1.23 a pound. I bought 9 pounds. How much did it cost?

Respuesta :

fionaferlich1
fionaferlich1 fionaferlich1
  • 23-09-2020
9 times 1.23 equals $11.07 so it cost $11.07
Answer Link

Otras preguntas

Find the slope of the line containing the pair of points (-5,-3) and (-7,0)
Definition... • indo-European • root • dictionary • dialects • suffix • etymology • prefix • predominance • base • cognate • hebrew • precursor • a words
Could a person have a mutated gene for dystrophin but not have DMD? Explain
The model represents an equation. What value of X makes the equation true? Answers are: -15 -3 15 3 Please help.
Read this passage. In your own words, explain how the central conflict leads Millicent to change.
Density is what type of property? select all that apply physical chemical extensive intensive
What was the peculiar encounter that James had in the book James and the Giant Peach
What’s a physical change
Who Believed that species could inherit traits that would help them adapt and survive within an environment
A company's overhead rate is 60% of direct labor cost. Using the following incomplete accounts, determine the cost of direct materials used. Work in Process Inv