huffychick08 huffychick08
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Try to spend exactly $4 on a healthy lunch. List your items, the price for each and show how you got your total.

Respuesta :

pbaez93hse pbaez93hse
  • 23-09-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Section 1 A girl pushes a box that has a mass of 450 N up an incline. If the girl pushes with a force of 150 N along the incline, what is the mechanical advanta
Mrs. Mulligan goes to her dentist and, after having a couple of cavities filled, her dentist strongly suggests that she reduce her intake of sodas and increase
what equals 44 in addition
ring a race a swimmer completes two laps. The first lap is From point A to B; the second is from B to A. Each lap is 60 meters long. The average speed for the f
2x – 3y - 9z = 113x + 3z= – 5-3x + y - 4z = 8 solve for x,y,z​
Determine which solution is correct for solving 5/7y = 6 using reciprocals
A pharmaceutical giant acquires a manufacturer of rare specialty drugs to improve its falling share prices and invests all its wealth into the deal. Due to a de
What is the answer to this expression?​
When magma solidifies it forms ______ rocks. If a pre-existing rock is exposed to extreme heat or pressure its physical properties can change, forming a(n) ____
Why was the journey of the Cherokees called the Trail of Tears?​