OfficalTodorokiShoto
OfficalTodorokiShoto OfficalTodorokiShoto
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Oranges cost $0.35 per pound and bananas cost $1.41 per
pound. Sally bought 2.5 pounds of oranges and 3.4 pounds of
bananas. How much did she pay for the oranges and bananas at
the register?

Respuesta :

LivyRoss
LivyRoss LivyRoss
  • 22-09-2020
She paid $5.669. Rounded to the nearest hundredth, $5.67. Rounded to the nearest whole number, $6.
Answer Link

Otras preguntas

Some parts of my body are much lighter than the rest of my body how do i even out my skin tone
The LULAC wanted Mexican Americans to: A. Separate from whites. B. Boycott white businesses. C. Assimilate into white culture. D. Reject white educa
who are the characters from the book The Pit and The Pendulum
Use the binomial theorem to write the binomalexpadion (a +2b)^4
Plz do #4 Plz, plz, plzzzzzzz!!!!!
Forgotten memories that we can easily recall were said by freud to be
which statement accurately describes what happens when water vapor condenses into dew in terms of energy
What was the primary goal of radical repblicans legislative reform programs?
Sam spends 12.5% of his day doing homework. There are 24 total hours in one day. Which proportion could be used to calculate the number of hours Sam spends do
PLZ HELP ASAP LAST ONE AREA OF A SECTOR