agirlpersonya
agirlpersonya
21-09-2020
Mathematics
contestada
Plsssss hurry and help this is overdue
Respuesta :
mathlearner33
mathlearner33
21-09-2020
14.7 dollars because you do 15 x 0.98 dollars that is what you must do to get the answer
Answer Link
luckstarfish10101010
luckstarfish10101010
21-09-2020
the answer is $14.70
since each us dollar equals $0.98 in Canadian money. You multiply $15 by $0.98. Hope that helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 51+ )
Otras preguntas
Parenting advice from researchers has changed over time. Consider changes in recommendations for safe sleeping positions for infants. This demonstrates which va
Select the equivalent expression. ( z 4 6 2 ) − 3 = ? ( 6 2 z 4 ) −3 =
Light enters air from water. The angle of refraction will be equal to the angle of incidence. greater than the angle of incidence. less than the angle of incide
What conclusion can Keisha make? mp ng A+B= so the sum of a rational number and an irrational num 1 29
How is a communist government different from a democratic government?
A company orders 24 boxed lunches from a deli for $177.60. If each boxed lunch costs the same amount, what is the unit cost of each boxed lunch?
The five students in Mrs. Hill’s class were asked how many minutes it takes them to go to school in the morning. here’s what they answered 10,6,10,8,11. Find t
Find the HCF of these 2 pairs. a) 4 and 5 b)8 and 13 c)80 and 120
The picture below shows water ripples interacting. What explains why there are no distinct ripples in the area indicated by the arrow?
explain how heat creates ocean currents and wind patterns