sharithe75 sharithe75
  • 25-08-2020
  • Mathematics
contestada

Tyra bought 4.5 pounds of strawberries. They cost $2.60 a pound. How much did
she spend?

Respuesta :

hannadeterra hannadeterra
  • 25-08-2020
She spent $10.40 total on strawberry’s
Answer Link

Otras preguntas

How do u say bethany in Spanish
Every economic decision has
Which statement most accurately describes the technique of in medias res? 1.It gives the audience a hint about what will happen later in the play. 2.It gives th
A jogger travels a route that has two parts. the first is a displacement upper a overscript right-arrow endscripts of 2.50 km due south, and the second involves
which of the following correctly lists the cells in order from simplest structure to most complex structure
El príncipe chichimeca _____ mirando hacia la princesa y la nieve lo cubrió.
Tell-tale heart 1) The climax of the story occurs when A) the narrator sees that the old man's eye is cloudy B) the neighbors hear a shriek come from the ho
Which expression is equivalent to 6(14)?
a regular rectangular pyramid has a base and lateral faces that are congruent equilateral triangles. it has a lateral surface area of 72 square centimeters. wha
what is the molar mass of a gas if 8.482 grams of the gas will occupy 2.500 liters of space at STP