Daniel611037 Daniel611037
  • 25-08-2020
  • Mathematics
contestada

Determine which package
of laundry soap is the better
buy: 65 oz. for $6.99 or
120 oz. for $12.99.

Respuesta :

aikumsindhu aikumsindhu
  • 25-08-2020

Answer:

The answer is $3.00

Step-by-step explanation:

None

Answer Link
mahuel
mahuel mahuel
  • 25-08-2020

Answer:

120 oz. for $12.99

Step-by-step explanation:

yegeheyeueu3hehueueu3h3he

Answer Link

Otras preguntas

F(x)=3x^2 G(x)=4x+6 what is the f/g(x)
According to Aristotle, what has the lowest kind of soul? Dirt Animals Humans Plants HELPPPPP
Jack had 3.5870 units of rice. How many units of rice did he have to the nearest hundredth? label optional i need help right away
All of the following examples PRODUCE greenhouse gases that become part of the atmosphere EXCEPT (Also the subject is science)
Simplify. 40v^3/4v^7
Please help me on the full page
Which of these is NOT a desktop computer operating system? iOS Linux macOS Windows
Find the cost per item and the cost per ounce for each one show your work.
Writers of the Enlightenment were primarily interested in...
Between 1950 and 2000, many people in Georgia Between 1950 and 2000, many people in Georgia left cities for rural areas. moved from rural areas to cities. fluct