chisholmt6245
chisholmt6245 chisholmt6245
  • 21-08-2020
  • Mathematics
contestada

I need help on this question, please stop by.

I need help on this question please stop by class=

Respuesta :

snog
snog snog
  • 21-08-2020

Answer:

last option from the left

Step-by-step explanation:

To find the price of one water bottle, we can calculate 6 / 24 because 24 bottles cost $6. Now, to find the price of 10 bottles, we can multiply the price of 1 bottle by 10 so the answer is 6 / 24 * 10.

Answer Link

Otras preguntas

Four friends participated in a speed-typing contest. Who has the slowest typing speed? A. Georgie: 320 words in 8 minutes B. Tara: 403 words in 10 minutes
The sum of two consecutive integers is 187
I am thinking of a number, if I add 6 I get 24 less than four times my number, what is my number?​
Find the missing length indicated leave your answer in simplest radical form​
Write an integer that represents 10 degrees below zero
Two students are planning an experiment that will test how planaria(aquatic flatworms)respond to different environments they will conduct two investigations ine
Putting your money in separate envelopes for each category of your budget is NOT a wise budget method. A. True B. False
What are so advantages of a centralized government?
f(x) = 2x^2 Find f(-3)
The rule of law states that: A) there should be no barriers the right to vote. B) a just government derives it’s power from the governed. C) all people, includ