griffinjohnson griffinjohnson
  • 26-05-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me please ! :))

6th grade math help me please class=

Respuesta :

TheLazyNobita
TheLazyNobita TheLazyNobita
  • 26-05-2020

Cost of 32 ounces yoghurt = $1.62

Cost of 1 ounce = $1.62/32 = $0.05 (approx)

Answer Link

Otras preguntas

A story in which people, things, and happenings have another meaning is a(n)_____. fable drama allegory
where does the material for new mountain ranges come from
What is the difference between light and value
Explain how hitlers actions between 1933 and 1939, and britain & frances policy of appeasement led to world war II
What is the difference between global war and total war
Which expression is a difference of squares with a factor of 5x − 8? 25x2 − 16 25x2 + 16 25x2 − 64 25x2 + 64
The value of Maggie's car decreased by 20% since last year, when she bought it. If the car is now worth $15,000.00, how much was the car worth when she bought
120 is what percent of 200?
Simplify the expression fraction with numerator of the square root of negative one and denominator of the quantity three plus eight times i minus the quantity t
what does captain le bret say happens to anyone who makes fun of cyrano's nose?