djerikescalante djerikescalante
  • 22-05-2020
  • Mathematics
contestada

Ms.Coty paid $3.00 for 6 muffins.How much she pay for 24 muffins

Respuesta :

daisydreamer123 daisydreamer123
  • 22-05-2020

Answer: $12.00 for 24 muffins

Step-by-step explanation:

24/6= 12

so, you end up with $12.00

Answer Link

Otras preguntas

Yana plans to run 1 mile she has run 7/10 of a mile what fraction of a mile does she have left to run
it costs $5.15 to buy 1/4 oz of walnuts. how much would it cost to purchase 4.5 oz of walnuts​
What is the reference angle for 7pi/6? A. pi/6 B. pi/4 C. pi/3 D. 5pi/6 E. pi
MARKING PEOPLE AS BRAINLIST Research Careers in Science - Geneticist. Find out what you can on how someone would study to be a geneticist.
Please help me?!!!!!!
The cost price of a car is 450 naira and the selling price is 504 naira what is the percentage again
Is this correct?????
If L II M, solve for x and y The best answer gets Brainliest
how is a American identity made?
Please help me answer truth or false for question 1 and 2