destinyrivers58
destinyrivers58 destinyrivers58
  • 21-05-2020
  • Mathematics
contestada

A 5.5 lb bag Of oranges cost 699 per pound How much does 1 orange cost

Respuesta :

ahx81
ahx81 ahx81
  • 21-05-2020

A 3 pound bag of oranges cost 4$. the 8 pound back costs 9$ which oranges cost less per pound ... 3 lb bag: 4/3 = 1 1/3 or $1.33 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

3. Christina goes to the market with $50. She buys one papaya for $20 and spends the rest of the money on bananas. Each banana costs $6. Write an inequality f
How do the themes of "A Psalm of Life" and "Auspex" differ
what is the main conflict in beowulf
PLEASE HELP!!! Jake cleaned up his room. He organized his toys into boxes. He put 7 toys in each of 3 bins.If t represents the total number of toys, write and
what is another way to name 1/4
what are three ways a rectangle and a square are alike
you noticed some students troubling elderly citizen in a bus. what can be done to stop them? what can be done to make people more sensitive towards senior citiz
what are the two cause of the Mexican American War.?
Dexter uses a compass to walk 140m due east. What is his distance and displacement?
elektromotor pada motor listrik dirancang untuk dapat bergerak?