jasminesims49 jasminesims49
  • 25-08-2016
  • Mathematics
contestada

what is the production cost for rich toffee cake

Respuesta :

ionknoe
ionknoe ionknoe
  • 25-08-2016
$23.00 per cake so thats $20.00 plus 15%
Answer Link

Otras preguntas

Calculate the perimeter of the segment of a circle of radius 8cm. If chord subtemds angle 98 degree at the center​
The resurgence of religious enthusiasm in the American colonies during the 1740s, as reflected in the sermons of Jonathan Edwards and George Whitefield, was cal
19. Three bells toll at intervals of 10 seconds, 16 seconds and 18 seconds. If they tolltogether, after how many seconds will they toll together again?is of woo
Suppose you scraped off some of the pale green stuff from the tree bark. How would you know whether it was alive or not? What observations would you note? What
Jessica takes 4 business trips a month for x months in a row. Write an expression to show how many business trips Jessica has taken.
Simplify 4 (3 -- 4x​
A standard piece of paper is 8.5x11 inches. What is its WIDTH
Question 1 (1 point) Simplify: 4(x - 1)2 + 3y 1)2 + 3y when x = 3 and y=2 The solution is
What is the solution to 6(n−2)−8=22+4(2−n)?
Why can't you use the product of powers rule to simplify this expression? Explain. 3^4.2^8