aprilsimpson71pemscw aprilsimpson71pemscw
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

Alexis and 3 friends are at the mall, each person buys a pretzel for $4, sauce for $1, and a drink for $2. Write an expression for the total and find the cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-04-2020

Answer:

(4+1+2[3])

total cost = 21

Answer Link

Otras preguntas

of a ball traveling 24 m in 0.6 seconds. A baseball pitcher throws a fastball across home plate. Calculate the speed of a baseball that takes 0.01 seconds to tr
Alexa has $300 in her bank account. Each week for 5 weeks she spends 18 dollars on things. How much money does she have after 5 weeks
A: What is the perimeter of HOUSE? perimeter of HOUSE = (round to the nearest hundredth - two decimal places) B: What is the length of OH? (round to the nearest
A spinner is divided into five colored sections that are not of equal size: red, blue, green, yellow, and purple. The spinner is spun several times, and the res
As the Middle School Headboy, prepare a speech on the above topic taking care to inform and persuade your peers on the importance of learning AI and how AI will
A buyer offered $225,000 for a seller's property. The seller countered at $250,000. The buyer did not accept the seller's counteroffer. The seller told her brok
what is reproduction and explain the types of reproduction in plants?​
Which of the following is true of the Gulf Stream
4 2/3 - (1 4/5). PLEASE HELP MEEEEE
b. 4a’(a? – b?) and 9a’(a? – bº) LCM of this expression​