shay6a6jacksYayamy
shay6a6jacksYayamy shay6a6jacksYayamy
  • 21-07-2016
  • Mathematics
contestada

if four lamps cost $120.00 what is the average cost per lamp?20.0025.0030.0035.0040.00

Respuesta :

Jisallyouget
Jisallyouget Jisallyouget
  • 21-07-2016
The cost of 1 lamp is $30
Answer Link

Otras preguntas

Find the balance in the account. $4,100 principal earning 4%, compounded monthly, after 10 years
What is the equation of the quadratic graph with a focus of (3, −1) and a directrix of y = 1? A.) f(x) = −one fourth (x − 3)2 + 1 B.) f(x) = −one fourth (x
Tablets are on sale for 15% off the original price (t), which can be expressed with the function p(t) = 0.85t. Local taxes are an additional 8% of the discounte
Which of the following is NOT evidence of the consumer culture of the 1920s? A. a nationwide craze over sports and spectator games B. an increased focus on le
Subtract. 14x-(6+7x) (Simplify answer)
If a certain compound has a formula XCl₃ what is the valency of X?
A salesperson with sales intelligence will most likely be able to create value for a prospect by having an understanding of the
What activities are FBLA-PBL members most likely to participate in? Check all that apply. business competitions political debates physical education challenges
At the beginning of the middle ages, christian figures began to replace what as the subject of most paintings?
Read the sentence. Some festivals last one or more weeks. What is the complete predicate? A. last one or more weeks B. some festivals C. last weeks D. some fest