rileydowney rileydowney
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $19.62 for 3.6 pounds of shrimp. Find the unit price in dollars per pound.

Respuesta :

gfrbheeeeeeeeeee gfrbheeeeeeeeeee
  • 25-03-2020

$6.52

Step-by-step explanation:

19.62/3.6= 6.54

Answer Link
destiniekd1125
destiniekd1125 destiniekd1125
  • 25-03-2020

Answer:

$6.52

Step-by-step explanation:

19.62/3.6= 6.54

Answer Link

Otras preguntas

Angelica is working on function machines. She has two machines g(x)=square root x-5 and h(x)= x^2-6. she wants to put them in order so that the output of the fi
in what ways were all american colonists similar?
Can anyone answer this Algebra problem? I can't solve it.. 2|10b−10|−10=110 It's solving equations btw.
A cartel differs from a monopoly in that
Kahulugan ng pinayuhan
A cartel differs from a monopoly in that
What did scholars study to help them decipher hieroglyphics
Kelso is in charge of a bake sale. On each table, t, there will be a platter of 24 cookies and 2 bowls of brownies with b brownies inside. Kelso needs an additi
What older civilization did the Aztecs admire?
The result of (6.2 × 104) x (3.3 × 102) expressed in scientific notation?