ap526351 ap526351
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

James bought 8 apples for 4.96. What is the price of one apple

Respuesta :

deschisymone deschisymone
  • 23-03-2020

Answer:

$0.62

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

there are 7 rows of 9 people . how many people in all ?
"cultivation stopped...in papas rock garden, the moss was fry, the sand needed raking" The author makes the most effective use of this passage by? A. comparing
Which of the following was NOT a reason for the economic boom during the 1920s? A. High tariffs B. Readily available credit C. Falling unemployment D. Lower wag
What determines the inherited traits of an organism
Please help math 3 in highschool
The author warns against installing the scoreboard. Which statement gives the weakest support for the argument? One school band was told not to play whenever vi
Students in two math classes were asked how many text messages they said one day. The line plots shows the results. Fill in the blanks at the top the word bank
Which expression is equivalent to x1/3
Marissa claims that stacking 6 blocks with dimensions of 5x1x1 will give the same volume as stacking 9 blocks with dimensions of 1x1 Which statements about her
READ THE IMAGE ATTACHED BELOW PLEASE HELP ME OUT ANSWER IT CORRECTLY