mjohnson206351 mjohnson206351
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese cost $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice

Respuesta :

peytonmbutler
peytonmbutler peytonmbutler
  • 23-03-2020
18x2.97 = 53.46$ your welcome!
Answer Link

Otras preguntas

What are the two official languages of puerto rico?.
Need help with this please!!!!!
What is one way the physical geography of the Philippines differs from that of Cambodia?
How was the figure used in Islamic art? (site 1)
Help I think it’s C or B During Earth's early history, what was a major carbon sink? A) Erupting volcanoes B) Ocean water C) Meteor Impacts D) Land animals
I need help this math problem is for 9th grade and im only in 7th. Pls help ;-;
Select all expressions that are equivalent to 3⁴. A. 7 B. 4³ C. 12 D. 81 E. 64 F. 9²
How long after taxes are accepted will they be deposited?.
What resulted from the French and Indian War?
I need this for algebra to please help