Ashlynbreon Ashlynbreon
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

CALCULATOR
7. Chase has $24.35. Het unds of bananas. The bananas cost $0.65 per pound. He also buys 3
apples. Each apple costs $0.75. How much money does Chase have left after buying the bananas and
apples?

Respuesta :

cassielimanni
cassielimanni cassielimanni
  • 23-03-2020
How many pounds of bananas does the question ask?
Answer Link

Otras preguntas

How do you interpret algebraic expressions in terms of context
What kinds of scientific investigations do NOT involve experiments?
How might the characteristics of a scinentist be displayed ina persone of your age? im in 6th
Which tool is used to measure a single, specific volume of liquid?
Which of the following is true about the tree 1 point
What is $125 billion in scientific notation
Summarize the increasing power of parliament in england from the Magna Carta to the glorious revolution
Whqtis the relationship between irrational and rational numbers.
The following are core early American values except ____________ Question 1 options: courage humor piety industry
walked in a party like a