123eva 123eva
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

cost $9.99 a yard .then they buy 17.4 yad how much it will cost

Respuesta :

carsonbeaumont1 carsonbeaumont1
  • 23-03-2020

Answer:1738.26

Step-by-step explanation: just multiply them

Answer Link
Onoriodefelix
Onoriodefelix Onoriodefelix
  • 23-03-2020

Answer:

$173.83

Step-by-step explanation:

Given a yard costs $9.99

The cost of 17.4 yard will be 17.4 multiplied by the cost of one yard

That’s

17.4 x $9.99 = $173.83

17.4 yards will cost $173.83

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence in this excerpt from John Galsworthy's narrative essay "Gone" reflects his view that there is no afterlife? a. A white-washed room, so low that
what is the definition of deflation?
Why did the allies agree to focus on Europe before Asia during war world 2
the chicken sandwiches are more expensive than double cheese burgers fact or opinion?
nina draws a square and Nick draws a Pentagon. if all sides of both shapes are each 9 inches long, are their pertinents the same
what is the mixed number for 4.8
what is your view on religion?
Which plates are diverging off the west coast of South America?
What is the y-coordinate of the solution of the system? {3x+10y=7, x-10y=29}
Researchers have reported that the number of different species of fish found in certain areas of the ocean has been greatly reduced over the past 50 years. Give