Saramichelleo
Saramichelleo Saramichelleo
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If in total 5$ For 4
pounds of apples how much would each cost?

Respuesta :

abdulegarcia abdulegarcia
  • 26-02-2020

Answer: each Apple cost 1.25

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

what is 16/48 reduced to lowest terms
1)Pong paid $20.40 in interest on her credit card last month. The monthly interest rate for her credit card is 1.7% of the balance she owes. What was Pong’s bal
4. For each function, write the rule in vertex form and find the coordinates of the max/min point on its graph. a) f(x)=x^2+12x+11 b) g(x)=x^2-4x+7 c) h(x)=x^2-
Factor completely 2x^3 + 22x^2 + 36x
Is 5+ 3y=8 a linear function? Please explain
Use scientific notation to perform 0.07x1600/0.0004
how do you say good morning in french?Is it still bonjour or something different?thank u!
A 12 oz bottle of shampoo last 16 weeks. How long would you expect an 18 oz bottle to last
Is 6z-15 is greater than or less than 4z+11 solvable?
i saved $360 for one year.the bank paid me 20% interest.how much do i now have