miguelturruela
miguelturruela miguelturruela
  • 25-02-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me with this.

Please help me with this class=

Respuesta :

joemama42069911
joemama42069911 joemama42069911
  • 25-02-2020

Answer:

It would be $70.

Step-by-step explanation:

1) Multiply the length and how much the paper costs for each side of the box.

2) Add them up which gives how much it costs.

Ver imagen joemama42069911
Answer Link

Otras preguntas

FIRST ANSWER GETS BRAINLIEST ANSWER : Sallie compared the prices of four different seafood restaurants that offer butterfly shrimp on their menu. She wanted to
What Are The Advantages And Disadvantages Of Having Two Houses In Congress?
Which word is the past form of a regular verb? A. came B. wrote C. built D. spilled
T is between points D and S. DT = 27 and TS = 35. What is DS? DS = _________ please help ASAP
What does it mean by the quote, there is more to a person than meets the eye?
What are the values of x in the equation x(x-6)=4(x+6)
The number of seats in the rows of stadium form an arithmetic sequence. Two employees of the stadius determine that the 13th row has 189 seats and the 25th row
What is the square root of 65
why do we convert measurements
After a weekend at the beach, Lisa has $274 less than she had when she left. The equation that represents this situation is e=s−274, where e represents the amou