jamesegrant14
jamesegrant14 jamesegrant14
  • 25-01-2020
  • Mathematics
contestada

if a pound of almonds costs $8, how many ounces can be bought for $4.60?​

Respuesta :

yerikd12
yerikd12 yerikd12
  • 25-01-2020
Pedrito en la casa de su amigo
Answer Link
kaitlinbiggin
kaitlinbiggin kaitlinbiggin
  • 25-01-2020
9.2 ounces can be bought.
Ver imagen kaitlinbiggin
Answer Link

Otras preguntas

What did NOT occur as a result of technological advancements made during World War II?New machinery led to an increase in manufactured goods.The use of atomic w
Which feature was not typically characteristic of gothic architecture? a. stained glass windows b. a play of lightness c. thick walls d. ribbed vaults and point
I need help with number 10
Dylan wanted to find the average number of hours per day that the students in his class practiced their instruments. He chose three students by drawing their na
which statement is true?A).Eukaryotic cells have multiple membranes.B).Prokaryotic cells do not have a membrane.C).Prokaryotic cells have multiple membranes.D).
For each of the three types of substances listed tobacco, alcohol, illegal drugs, write a few reasons that you or someone else might take them.
Names off all 50 states
For each of the three types of substances listed tobacco, alcohol, illegal drugs, write a few reasons that you or someone else might take them.
what were the main reasons for the scramble of Africa
What makes beethoven's symphony no. 5 cyclic? select one: a. it includes a series of connected repeats. b. it includes one motif nonstop in the piano throughout