mamas12 mamas12
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Four muffins cost $12. Complete the modle to find the cost per muffins

Respuesta :

angyyyy
angyyyy angyyyy
  • 24-01-2020

Answer:

3$

Step-by-step explanation:

12÷4=3

each muffin cost 3$

Answer Link

Otras preguntas

O Kosovo O Ukraine O Poland O Denmark ______is only a partially recognized country.
Two different proportional relationships are represented by the equation and the table.
why does jane particularly pity mr. darcy when she hears that elizabeth rejected his marriage proposal?
The measure of angle NCB is 113°. What is the measure of angle BCG?
india has lost over 75% of the 30,000 native land races of rice it once had. what led to the loss of all of those land races of rice?
what is the reactance of an inductor with an inductance of 2.90 hh at a frequency of 85.0 hzhz ? express your answer in ohms.
Help! Trig Homework. Will give brainliest!!!
Which is an advantage of algae-based clothing? It is available in bright colors and vivid patterns. It is extremely durable, lasting more than 80 wearings. When
President _____ tried to move thanksgiving to the third thursday of the month. Why?.
Gracias a la tecnología, hoy por hoy se conocen todas las especies de plantas que hay en las selvas tropicales.