carrieoverbay15 carrieoverbay15
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

30 miles per gallon. At $2.19 a gallon, how much would that cost?

Respuesta :

avarobson
avarobson avarobson
  • 22-01-2020
At 30 miles per gallon that would cost $65.70
Answer Link

Otras preguntas

Which events led to the end of Athens's power and greatest glory? Choose all answers that are correct. A. defeat by Xerxes in the Persian Wars B. the deaths of
How can law-abiding citizens get involved in the court system? All of the above Serving on juries Acting as witnesses Resolving disputes using the judicial syst
the ratio of boys to girls on a swimming team is 3 to 4. the team has 70 members. how many are boys?
Solve equation (4r-2)-(3r+1)=8
A newborn baby gained 7/16 of a pound in a 1/2 of a month.what was the baby's growth rate in pounds per month.
Square root of x^2-4 plus x^2/x^2+1
when water droplets become a large enough in a cloud, it can lead to
The two longer sides of a triangle Measure 16 and 22 which of the following is a possible link of the shortest side
These nations have large supplies of petroleum. BahrainIsraelJordanLibyaSaudi ArabiaUnited Arab Emirates
Which statement best describes the US welfare system in 1930?.