alexastone95 alexastone95
  • 24-12-2019
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows an equivalent way to represent the cost of cupcakes?
Brownies 3 for $1
Cookies 8 for $2
Cupcakes 13 for $9

Respuesta :

PrincessOfAnswers
PrincessOfAnswers PrincessOfAnswers
  • 24-12-2019
Well, it doesn’t make sense because you also have 2 other units.
Answer Link

Otras preguntas

identify 2 ways to measure mass​
PLease help its line segments
What stores materials that the cell won't use immediately?
If a tortoise is time traveling an average of 1/3 miles per hour, how long would it take the tortoise to travel 6 miles ?
Without simplifying, select all the expressions that will represent a rational number. A. 4/23+3/√9 B. 4/23−4/√8 C. 4/23×3/√9 D. 4/23÷4/√8 E. 4/23×8/√3 Please h
The original price of a toy was $42. If the price is reduced by 20%, what is the new price of the toy?
Can anyone help me to solve this question ??find the zeroes for P(x)=6x³-13x²+x+2 given 0.5 is one of the zeroesThe answers :-1/3 , 0.5 , 2​
2out of 5 people own a bike if there are 2500 people in the neighborhood about how many people own a bike
Is ambition a good or bad thing?
A Fill in the blanks with a or an 1. The presence of the atmosphere makes the earth unique planet 2. Nazia will meet me in hour 3. Joseph wants to learn to play