terianlilian
terianlilian terianlilian
  • 22-12-2019
  • Mathematics
contestada

if Elena's ice cream cost $3.50 more than Jada's ice cream, how much more did Elena's toppings weigh​

Respuesta :

acoolguy544
acoolguy544 acoolguy544
  • 18-11-2020

Answer:

8 ounces more

Step-by-step explanation:

Toppings cost 50 cents, 50 cents times 8 = $3.50

Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-11-2020

Answer: 8 Ounces More

Answer Link

Otras preguntas

The slope of the line whose equation is given
How many casualties did the US suffer in World War II
why is ab cba the next 0.c
Who are the “working poor”? those who cannot work because they are disabled those who suffer from chronic health problems those who cannot work because they hav
The ego-integrity-versus-despair stage of psychosocial development is characterized by a process of
Which dynamic device signifies extremely soft? forte fortissimo piano pianissimo NextReset
please show work ela common core 6th grade 1 step equations
An organism that will feed on dead plants, animals, and microbes are called
Need help asap on this
A display number cube measures 20 inches on a side. The sides are numbered 1-6. The odd numbered sides are covered in blue fabric and the even numbered sides ar